Павлоград

Цьогоріч більш ніж 300 соцпрацівників Дніпропетровщини пройшли курс “Самодопомога Плюс”

08.05.2023 12:52 Автор: Юлія Жаворонок

Цьогоріч більш ніж 300 соцпрацівників Дніпропетровщини пройшли курс “Самодопомога Плюс”

На Дніпропетровщині для соціальних працівників проводять навчання з психологічної підтримки. Щоб впоратися зі стресом самостійно та допомогти іншим. Курс “Самодопомога Плюс” цьогоріч пройшли більш ніж 300 мешканців регіону. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

“Навчаємо фахівців, які працюють з переселенцями, родинами захисників. Допомагаємо їм справлятися зі стресом. Вони потребують такої підтримки, адже постійно стикаються з травмуючими подіями. Часто бувають виснаженими і розгубленими. Це нині актуальна і необхідна підтримка”, – зазначила директорка департаменту соціального захисту Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.

Цьогоріч для соцпрацівників провели 175 занять. Тренерка Леся каже: психологічні вправи допомагають людям заспокоїтися і відволіктися від проблем.

“Прищеплюємо навички психологічної самодопомоги. Розпочинаємо заняття із вправи “заземлення”. Для цього потрібно зручно сісти, розслабитись і стабілізувати дихання. Потім – випити каву або чай. При цьому зосередитись на смаку, запаху, звернути увагу на посуд. Чим частіше практикуємо вправи – тим краще виходить”, – підкреслила Леся.

До проєкту долучилися соціальні працівники з Дніпра, Жовтих Вод, Кам’янського, Павлограда, Покровської, Петриківської, Криничанської, Обухівської, Миколаївської, Затишнянської та Юр’ївської громад. Тепер досвідом діляться з мешканцями, які постраждали від війни.

Тренінги тривають, їх проводять щотижня. Заняття – безкоштовні. Щоб долучитися, слід зателефонувати за номерами: (056) 370 48 19 або (056) 370 48 20.

Навчальний курс – від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це частина «Національної програми психологічної допомоги населенню, що постраждало внаслідок воєнних дій агресора». Вона ініційована першою леді Оленою Зеленською.

FacebookTwitterTelegram