15 вересня Кабінет міністрів затвердив проєкт бюджету України на наступний рік. Бюджет на наступний рік дає можливість розвитку медицини, освіти, оборонної сфери тощо.
В Мінфіні впевнені, що наступного року від платників податків надійде на 166 млрд грн більше, ніж цього року. При цьому планують витратити на 103 млрд грн більше, а на різницю зменшать суму, яку могли б брати як зовнішній позику.
Далі детальніше: що чекає українців в наступному році – де фінансування збільшать, а де зменшать.
Зменшать:
витрати на утримання Офісу президента, Верховної Ради, субсидій, та виплату зовнішнього боргу.
Збільшать суттєво:
витрати на оборону країни на 11%, освіту на майже 12 %, академічні стипендії – 30%, МОЗ – 14%, Мінцифри – 66%, Укравтодор – 14%, розвиток підприємництва – 50%, також з держбюджету на власний розвиток отримають більше ніж в попередньому році коштів всі силові та антикорупційні органи, окрім МВС.
Збільшаться виплати:
очікується що середня зарплатня лікаря в наступному році становитиме 22 500 грн, середнього медперсоналу – 14 500 грн
на виплату зарплатні вчителям направлять в наступному році на 8, 4 млрд грн більше. Загалом це – 108 млрд грн
Стипендії – загальні виплати 4, млрд грн (+ 1,1 млрд грн)
Житло:
У 2022 році 4 тис учасників АТО зі статусом ВПО (всі 100%) отримають власне житло
Медицина:
Програма медичних гарантій отримає суттєву фінансову підтримку в розмірі – 157, 5 млд грн (+ 34 млрд грн)
Високоспеціалізована меддопомога та закупівля ліків – 19, 1 млрд грн
Інклюзія:
В цьому розділі враховані витрати на педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами (ООП), соціальна підтримка для людей з інвалідністю, оцінка та підтримка розвитку дітей з ООП. Направлять – 8, 9 млрд грн (+1,9 млрд грн)
На розвиток регіонів-2022 передбачено 53, 3 млрд грн (+7,4 млрд грн)
Україна активно цифровізується останній рік. Прийнято рішення щодо підтримки напрямку. Наступного року Україну очікує перепис населення, впроваджуватимуть програми доступу до інтернету в сільських місцевостях, розвиватимуть “Дію”, IT-освіту. Витрати за напрямком складатимуть в наступному році – 7, 9 млрд грн
Головний фінансовий документ України на разі затверджений в першому читанні, і вірогідно матиме ще зміни. Проте основні напрями державних пріорітетів зрозумілі – курс на інвестування в майбутнє українців залишиться непохитним.
Читайте також |
Читайте більше та підписуйтесь на нас у телеграм