Павлоград

Анатолій Вершина “Найперше – вакцинуватися, по-друге – дотримуватись безпекових рекомендацій МОЗ”

02.11.2021 17:42 Автор: Оксана Пугачова

Анатолій Вершина “Найперше – вакцинуватися, по-друге – дотримуватись безпекових рекомендацій МОЗ”

В Павлограді ковід розійшовся не на жарт. Кінець жовтня-початок листопада відзначився рекордними показниками нових інфікованих на коронавірус. Маємо за добу вже майже по пів тисячі нових хворих на ковід. Наприклад, 29 жовтня – 456, сьогодні – 433 підтверджених випадків. Проте, хоча це не заспокоює, така ситуація по всій Україні.

Статистика Ковид Павлоград

Інформація щодо епідситуації по місту 02.11.2021 року

В місті під наглядом лікарів перебуває 1978 хворих. 1886 осіб, з них 269 дітей, лікуються амбулаторно в Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Лікуються в лікарні – 146 пацієнтів, з яких павлоградців – 92 людини. Загалом з початку епідемії зафіксовано 12 034 підтверджених захворювань на Covid-19.

До речі, за минулі вихідні маємо ще один антирекорд. Сталось сім летальних випадків. Померлі хворіли на ковід. І ще одна сумна статистика: якщо на минулий понеділок 126 осіб отримували лікування від ковіду у медзакладі, то станом на початок цього тижня таких хворих було вже 146 осіб.

Вчора в малій залі виконкому Павлоградської міської ради зібрались журналісти міста на змістовну бесіду з Анатолієм Вершиною. Підіймали важливі для сьогодення питання, серед яких – епідеміологічна ситуація в місті.

Анатолий Вершина

Анатолій Вершина, міський голова Павлограда

«Тенденція йде на зростання, – говорить Анатолій Вершина, очільник Павлограда, – це зрозуміло за показниками, які отримуємо. Ще мінімум два тижні й ситуація буде піковою в країні, й Павлоград – не виключення. Якби павлоградці вчасно зробили вакцинацію, а умови ми для цього надали, статистика була б докорінно іншою. Ще в травні ми написали листа до МОЗ. Просили створити Центр вакцинації для Павлограда, згодом облаштували його в МКДЦ «Мир». Проте влітку бажаючих вакцинуватись було вкрай небагато. Спрогнозоване погіршення ситуації, на жаль, відбулось. Якби ми вакцинувались як в Моршині – то навряд чи у нас була б “червона зона”. Зараз – так, черги є в Центрі вакцинації. Проте швидко вирівняти ситуацію тепер вже не вдасться»

Щодо забезпечення киснем: лікарня інтенсивного лікування має 120 кисневих точок для централізованої подачі кисню, на території медзакладу вставлено кисневий газифікатор об’ємом у три тонни. За добу споживається приблизно одна тонна кисню. За необхідності кисень поставляється – це питання регулюється чинним Договором. Окрім цього, в лікувальному закладі є 135 кисневих концентраторів. Цього достатньо, щоб забезпечити в повному обсязі в разі необхідності користування киснем для хворих.

ковид красная зона

Для пацієнтів розгорнуто 160 ліжко-місць. Ковідних хворих приймають до інфекційного відділення, лор-відділення та травматології, які перепрофільовані під інфекційний госпіталь.

Кожен павлоградець має зрозуміти, що треба сьогоднішню ситуацію пройти терпляче. І найперше – провакцинуватися, зауважує Анатолій Вершина. По-друге – обов’язок кожного – дотримуватись безпекових рекомендацій МОЗ.

Павлоград

 

Читайте також

ГО “Місцеві стратегії” працюватимуть над розбудовою громад Західного Донбасу

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram